Türkiye Karate Federasyonu’nun Ankara’da yapılan 5. Genel Kurulu’nda 274 delegeden 141’inin oyunu alan Aslan Abid Uğuz başkanlık koltuğuna oturdu.

Türkiye Karate Federasyonu’nun Ankara’da yapılan 5. Genel Kurulu’nda 274 delegeden 141’inin oyunu alan Aslan Abid Uğuz başkanlık koltuğuna oturdu.

Türkiye Karate Federasyonu’nun 5. Olağan ve 7. Mali Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurul sonunda yapılan başkanlık seçiminde Ercüment Taşdemir’e üstünlük sağlayan Avukat Aslan Abid Uğuz, TKF’nin yeni başkanı oldu.

Ankara Ostim’deki Hilton Garden Inn Otel’de yapılan genel kurul Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Mehmet Kör’ün açılış konuşmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından 2021 yılı faaliyet ve mali raporları okundu ve ibra edildi. Genel Kurul’da 2022 ve 2023 yılı bütçeleri de oy birliğiyle kabul edildi. Bir gün önce başkanlık yarışından çekilen Murat Delihasan ve iki başkan adayı Av. Aslan Abid Uğuz ve Ercüment Taşdemir’in konuşmalarından sonra kongreye katılan 274 delege iki sandıkta oy kullandı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Spor Federasyonları Daire Başkanı Fatih Uysal ve Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi de salona gelerek oylarını kullandı.

Saat 17.00’de biten oylama sonunda sayıma geçildi. İlk sandıkta Av. Aslan Abid Uğuz’a 75 oy çıkarken Ercüment Taşdemir 64 oyda kaldı. İkinci sandıkta ise Taşdemir’e 68, Uğuz’a 66 oy çıktı. Geçerli 273 oyun 141’ini alan Av. Aslan Abid Uğuz, Türkiye Karate Federasyonu’nun yeni başkanı oldu.

Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Uğuz, 26 aydır sürdürdükleri maratonu mutlu sonla bitirdikleri için sevinçli olduklarını söyledi. Bundan böyle tüm karate camiasının başkanı olduğunu dile getiren Uğuz, “Öncelikle bu yarışta son ana kadar yarıştığımız diğer iki adayı da tebrik ediyorum. Bana oy veren tüm delegelere teşekkür ediyorum. Bundan sonra bana oy vermeyen delegeleri de yanımıza çekmek ve kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için çalışacağız. Herkes bana seçildikten sonra ilk yapacağınız iş ne olacak diye soruyordu. Seçim çalışmaları için kurulan tüm whatsapp gruplarından çıkmak ilk işim olacak. Çünkü artık tüm camianın başkanıyım. Asıl işimiz bundan sonra başlıyor” diye konuştu.

Seçim sonrası Av. Aslan Abid Uğuz’u tebrik eden Ercüment Taşdemir de karate camiasına yakışır bir seçim sürecini geride bıraktıklarını söyledi ve yeni yönetime başarılar diledi.

Av. Aslan Abid Uğuz’un yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Timur Özdemir, Vedat Yolay, Mehmet Akif Gürbüz, Ömer Metin Uzuner, Cenk Hilmi Kılıç, Aydın Külekçi, Serpil Barış, Yaser Şahintekin, Uğur Doyduk, Fatih Kaya, Süleyman Kaya, Hatun Albayrak Şengüloğlu, Bekir Köksal, Nurettin Konar

Bir yanıt yazın