Bursa’da Kyokushin Karate Fırtınası.

Bursa’da Kyokushin Karate Fırtınası.

01-03 Ekim 2021 Tarihleri arasında IKO Türkiye Branş Şefi Sensei Ömer Duran’ın Yıldırım Belediyesinin desteği ile organize ettiği 1. Esat DELİHASAN Uluslararası Kyokushin Karate Kupasına yurdun değişik illerinden 35 Kulüp 264 Sporcunun katılımı ile başarılı bir şekilde sona erdi. Şampiyonaya BULGARİSTAN 1 hakem 4 sporcu ile katıldı ve turnuvanın resmî Baş Hakemliğini IKO genel merkez tarafından görevlendirilen Shihan Emil Kostav yaptı.

Şampiyonayanın  1. Gününde  Sporcuların kontrolleri ile beraber hakem semineri yapıldı ve Shihan Emil Kostav IKO yeni Müsabaka kuralları nı anlattı ve uygulamalı eğitim yapıldı.

Turnuvanın 2. Gününde Minik, Yıldız ve Ümit Sporcuların  Kata ve Kumite elemelerinin ardından final müsabakaları ile sona erdi.
Turnuvanın son gününde sabah 09:00-10:30 arası Shihan Emil Kostav tarafından Antrenörlere yönelik  Seminer verildi . Saat: 11:00 de Genç ve Büyükler Sporcuarın Kata elemeleri ve final müsabakaları ardından Kumite elemeleri ve Final müsabakaları yapıldı.

Saat 15:00 turnuvanın Seromonisi gerçekleşti,  Seromoninin açılış konuşmasını IKO Türkiye Branş Şefi Ömer DURAN  yaptı;  Şampiyonaya Nisan Ayında vefat eden Merhum Esat DELİHASAN  adını verme Amaçlarının onun Kyokushin Sporuna yaptıklarından dolayı adını sonsuza denk yaşatmak istediklerini ve her yıl bu turnuvayı tekrarlayacaklarını belirtti. Duran konuşmasında  Yıldırım Belediye Başkanı Sayın Oktay Yılmaz ‘a da Kyokushin Karate’ye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

” Karate sporuna altın çağını yaşatan Merhum başkana vefanın gereğini yerine getireceğiz”

Yıldırım Belediye Başkanı  Oktay YILMAZ  Turnuvaya 1. Esat DELİHASAN Uluslararası Kyokushin Karate turnuvası ismini vermelerinin sebebini  “Karate sporuna altın çağını yaşatan Merhum başkana vefanın gereğini yerine getireceklerini ve Merhum Başkan’ın adını sonsuza kadar yaşatmak istediklerini dile getirdi.

Seremoniden sonra plaket takdimi yapıldı Türkiye Karate Federasyon Başkanı Mehmet Kör , Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Belediyesi Kulüp Başkanı Muammer Özbey ve IKO Bulgaristan’a Branş Şefi Shihan Emil Kostav’a Türk Kyokushin Karate Sporuna katkılarından dolayı teşekkür plaketi taktim etti. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’da Merhum Başkan adına yaptırılmış olan  plaketi kardeşi Murat Delihasan’ a taktim etti.
Plaket takdiminin ardından çekişmeli final müsabakalarına geçildi ve kupalar sahiplerini buldu.

 

   

 

Bir yanıt yazın