AVRUPA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE FIRTINASI

AVRUPA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE FIRTINASI

20-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında Polonya’nın Wroclaw Şehrinde düzenlenen 36.Avrupa Kyokushin Karate Şampiyonasına Ülkemizi temsilen Kyokushin Karate Milli Takımımız Karate Federasyonu Başkan vekili Sayın Ömer Metin UZUNER’in Kafile başkanlığında 13 sporcu , 2 Antrenör ve 1 Hakem katıldı.

AVRUPA ŞAMPİYONASINDA ŞU ANA KADAR’Kİ EN BÜYÜK BAŞARIYI BÜYÜK ERKEKLER -70 KG DA İSMET DURMUŞ ŞAMPİYON OLARAK ELDE ETTİ.

Turnuvanın ilk günü 10-17 yaş arası sporcuların Kata ve Kumite müsabakaları gerçekleştirildi. İlk gün gerçekleşen müsabakalarda;

Mert TAYFUN Yıldız Erkekler Kata 1.lik

Berfin GÖKDERE Yıldız Kızlarda -40 Kg  Kumite 2.lik

Ezgi OBUT Yıldız Kızlarda -50 Kg Kumite 2.lik

Ahmet Hakan YÜCEL Ümit Erkekler -70 Kg Kumite 2.lik

Berat ATA Minik Erkekler -40 Kumite 3.lük

Mert TAYFUN Yıldız Erkekler -50 Kg  Kumite 3.lük

Emir BAYRAM Genç Erkekler -75 Kg Kumite 3.lük

Çınar GÜNEYLİGİL Genç Erkekler -55 Kg Kumite 3.lük

Olmak üzere ilk gün 8 madalya ile tamamladılar.

Turnuvanın ikinci günü Büyükler ve Veteranlar kategorsinde kata ve kumite müsabakaları gerçekleştirildi. İkinci gün gerçekleşen müsabakalarda ;

AVRUPA ŞAMPİYONALARINDA ŞUANA KADAR ELDE ETTİĞİMİZ EN BÜYÜK BAŞARIYI BÜYÜK ERKEKLER -70 KG DA TOPLAMDA 23 SPORCUNUN YARIŞTIĞI KATAGORİDE KÜRSÜDEKİ İLK 3 SIRAYI TÜRKİYE MİLLİ TAKIM SPORCULARI ALDI.

İsmet DURMUŞ Büyük Erkekler -70 kg Kumite 1.lik

Çetin AKSAN Büyük Erkekler -70 Kg Kumite 2. Lik

Yunus Emre DEMİRCİ Büyük Erkekler -70 Kg Kumite 3.lük

Olmak üzere ikinci günü 3 madalya ile tamamladılar. Turnuvada 2 Altın 4 Gümüş  5 Bronz alarak toplamda 11 madalya ile ülkemizi temsil ettiler. Böylelikle 27 Ülke arasında sıralam’da ilk 6 ya girerek bu alandaki en büyük başarı elde edilmiş oldu.

Turnuvada Kyokushin Karate Türkiye Branş şefi Ömer DURAN ve Uluslararsı Hakem Ömer Salih CENGİZ iki gün boyunca orta hakemlik yapıp ilk 5 hakem içerisine girerek Final müsabakalarında da Hakemlik yaptılar. Böylelikle ülkemizi hem sporcularımız hem hakemlerimiz Milli takımımızı en üst seviye de temsil ettiler. Madalya töreninde Şanlı Al Bayrağımızı kürsü arkasındaki dev ekranda dalgalandırdılar.

Bir yanıt yazın